DOĞAL TAŞLAR - CEYT TAŞI


CEYT TAŞI NEDİR?

Ceyt taşı diğer adı “Cennet Taşı” olan bu taş Çin de efsanelere konu olmuş bir taştır. Çin efsanelerine göre Çin Ejderi dünya üzerinde dolaşırken tohumlarını çin üzerine boşaltmış ve burada kuruyan ve donan tohumlar bu taşı oluşturmuştur. Ceyt taşı, kuvars adı verilen taşın lazer ile beraber işlem görmesi ya da asit ile özel bir şekilde reaksiyonu neticesinde elde edilmekte olan çeşitli renk ve desenlere sahip taşlara verilmiş genel bir isimdir.


CEYT TAŞI FAYDALARI NELERDİR?

İnsan vücudu üzerinde olumlu etki yaratan Ceyt taşının hem ruhsal hem de bedensel açıdan büyük faydalarının olduğu bilinen bir doğal taştır. Ruhsal anlamda insana pozitif etki yapan Ceyt taşı bedensel olarak da olumlu yönde etki yapmaktadır. Sevginin yoğunlaşmış halinin bir maddeye bürünmüş şekli olarak tarif edilen bu taş için bulunduğu çevreye sevgi dağıttığını söyleyebiliriz. Bununla birlikte sakinleştirici ve kişiyi dinginliğe kavuşturan da bir etkisi olan Ceyt taşı adalet, alçakgönüllülük, bilgelik, merhamet, cömertlik, sevgi ve sadakat bilinçlerini de insana yaymaktadır. Ceyt taşı eğer sol elde tutulur veya kalp hizasında kolye olarak takılırsa insanı korkudan ve endişeden kurtararak cesaret, huzur ve özgüven duygusu vermektedir.


CEYT TAŞI EN ÇOK HANGİ ÜLKELERDE BULUNUR?

Meksika

Yeni Zelanda

Türkistan

Çin


CEYT TAŞI BAKIM VE TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

Doğal taşların temizlenmesi için en uygun yöntem belli aralıklarla, bir gün boyunca toprağa gömmektir. Ancak eldeki taş gözenekli bir yapıya sahipse temiz suda bekleterek de temizlik yapılabilir. Ayrıca yeni aldığınız taşların size gelene kadar birçok insanın temasına maruz kaldığı için kullanmadan önce temizlemeniz önerilmektedir. Doğal taşınızın kimyasallarla, her çeşit deterjan ve parfümle temasından kaçınmalısınız.


CEYT TAŞI GERÇEĞİ VE SAHTESİ NASIL ANLAŞILIR?

Ceyd Taşının ışığı yansıtması en büyük ve belirgin özelliğidir. Pürüzsüz ve canlı olan rengi bulunur. Donuk ve cansız bir görünüm var ise taş kuvvetli ihtimal sahtedir. Çok nadir opak gözlenen Ceyd Taşı cinsi çok rağbet görmemektedir ve fiyat anlamında da yüksek bütçelere sunulmamaktadır. İçinde hava kabarcığı var ise imitasyon olduğundan şüphelenebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR