DOĞAL TAŞLAR - VARİSİT TAŞI


VARİSİT TAŞI NEDİR?

Varisit taşıCesaret Taşı” olarak bilinmektedir. 1837 yılında Amerika’nın Utah eyaletinde A.Breithaupt tarafından keşfedilmiştir. İsmini bulunduğu yerden almıştır. Aura temizleyici olduğu kabul edilen bu doğal taş kütleler biçiminde kristalleşen ve oldukça ender biçimde hidratlanmış alüminyum fosfat mineralinden oluşmaktadır. Rengi genel olarak açık yeşil ile turkuaz rengi arasında olabilir. Kimi zamanda deniz mavisi olarak da bilinir. alüminyum açısından zengin yerlerde bulunur. Varisit taşı, faydalarından ötürü süs eşyası veya takı şeklinde de kullanılmaktadır. Varisit taşı; tene değerse daha etkili olmaktadır.


VARİSİT TAŞI FAYDALARI NELERDİR?

Bilimsel geçerliliği olmamakla birlikte, Varisit taşı faydaları kullananların tecrübelerine ve eski inanışlara dayanır. Söz konusu faydalardan bazıları şunlardır: Varisit ya da variscite taşı; cesaret taşı olup, kullanan bireye cesaret vererek, özgüven kazanılmasına yardımcı olur. Duygu ve kalp üzerinde bütünleyici etkiye sahiptir. Kalbe huzur ve uyum getirecek olan varisit taşı; kullanan bireyi kötü durumlardan koruyacak ve onu rahatlatacak bir enerjiye sahiptir. Vücuttaki kan akışını dengeleyici etkisi vardır. Aurayı temizleyici özelliği olduğu için kişinin karşısına çıkan problemlere karşı daha sağlıklı sonuçlar üretmesini sağlar. Keyif ve neşe duygularını artırır.


VARİSİT TAŞI EN ÇOK NEREDE BULUNUR?

Bu taşın çıkarıldığı başlıca yerler şu şekildedir:

Avusturya

ABD

Çek Cumhuriyeti

İspanya

Brezilya


ORİJİNAL VARİSİT TAŞI NASIL ANLAŞILIR?

Gerçek varisit taşını anlamanın iki farklı yolu vardır. Birincisi sıcaklık ikincisi de ısıtma yöntemidir. Doğal taşlar genelde oda sıcaklığında soğuk bir yapıdadır. Fakat sahte olan boyanmış taşlar oda sıcaklığında sıcak olurlar. Bir diğer yöntem olan ısıtma yönteminde ise taşı ısıya maruz bırakmanız gerekir. Bu şekilde taşın yapay mı gerçek mi olduğu anlaşılabilir.


VARİSİT TAŞI BAKIM VE TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

Temiz suda bekleterek de temizlik yapılabilir. Ayrıca yeni aldığınız taşların size gelene kadar birçok insanın temasına maruz kaldığı için kullanmadan önce temizlemeniz önerilmektedir. Doğal taşınızın kimyasallarla, her çeşit deterjan ve parfümle temasından kaçınmalısınız

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR