DOĞAL TAŞLAR - MELEK TAŞI


MELEK TAŞI DOĞAL TAŞ NEDİR?

Melek Taşı 1989 yılında Peru da keşfedildi. Diğer isimleri Mavi Andrit veyahut Angelit olarak da bilinmektedir. Sadece Peru’da bulunan bu değerli taşkendisini kalsit ve halit ile ilişkilendirebilen bir kalsiyum sülfat mineralidir. Genellikle beyaz renkte veya solgun mavi renginde bulunan bir taş olup, İncimsi bir parlaklığı mevcuttur Bu taşı kullanan kişinin meleklerle veya ilahi alemle olan bağlantısını güçlendirebileceği inancı vardır


MELEK TAŞI FAYDALARI NELERDİR?

boğaz ile başın tepesi arasındaki bezler üzerinde çalışır. Epifiz ve tiroit bezlerinin dengelenmesine yardımcı olur. Tiroit bezi, vücudun enerjisini nasıl kullandığını kontrol eden hormonlar üreterek vücudumuzun metabolik hızını kontrol eder. Bu olmadığında, enerji dağılımında metabolik sorunlara yol açan bir dengesizlik vardır. Epifiz bezi de hayati bir önem taşır. İltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olabilir ve kan damarı yenilenmesini teşvik edebilir. Melek taşı ayrıca baş ağrıları, migren ve beyin bozukluklarını azaltmaya yardımcı olacaktır.


MELEK TAŞI DOĞAL TAŞ HANGİ ÇAKRA İLE UYUMLU?

Vücuttaki yedi çakranın her birine doğrudan etki eden doğal taşlar mevcuttur. Melek Taşı ise şu çakraları çalıştırır ve bu çakralardaki tıkanıklıkları giderir: Boğaz çakrası, Üçüncü Göz Çakrası, Taç Çakrası.


MELEK TAŞI DOĞAL TAŞIN BAKIM VE TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

Doğal taşların temizlenmesi için en uygun yöntem belli aralıklarla, bir gün boyunca toprağa gömmektir. Ancak eldeki taş gözenekli bir yapıya sahipse temiz suda bekleterek de temizlik yapılabilir. Ayrıca yeni aldığınız taşların size gelene kadar birçok insanın temasına maruz kaldığı için kullanmadan önce temizlemeniz önerilmektedir. Doğal taşınızın kimyasallarla, her çeşit deterjan ve parfümle temasından kaçınmalısınız.


MELEK TAŞI GERÇEĞİ VE SAHTESİ NASIL ANLAŞILIR

Melek Taşı taşının imitasyonu ile ayırt edilmesi için taşın bir kısmı kırılabilir. Kırıldığında iç rengi ile dış rengi aynı ise bu taş gerçektir. Fakat taş imitasyon ise dışı boyandığı için gerçek olup olmadığı anlaşılabilir. Ayrıca kırma işleminden önce taşı ısıya maruz bırakmak gerekir. Gerçek olmayan Melek Taşı taşının dış boyası ısıya maruz kaldığında ucuz taşın boyası yanar ve taşın kendi rengi ortaya çıkar. Ayrıca Melek Taşı taşını Arkeoloji bölümlerinde test ettirilerek de anlaşılabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR