DOĞAL TAŞLAR - RUBY ZOİSİT TAŞI


RUBY ZOİSİT TAŞI NEDİR?

Ruby Zoisit taşı Yakutlu Zoisit ya da Ruby Zoisit olarak ta bilinir. Bunun sebebi Ruby Zoisit taşının Zoisit grubuna ait bir taş olmasıdır. Ruby Zoisit aslında 3 taşın birleşimiyle ortaya çıkar. Yeşil rengini Zoisit taşından, morumsu kırmızı rengini Yakut taşından ve siyah beneklerini ise Çermakit taşından alır. Doğal taş alüminyum (korund) ve soro silikat ailesinin bir üyesidir. Zoisit içerisindeki yakut, kristalize kütleler hâlinde çıkarılır ve Ruby Zoisit taşı bu şekilde oluşur. Ruby Zoisit vücuttaki enerjiyi dengeleyen, kalp sağlığını koruyan harika bir taştır. Halk arasında sağlık taşı olarak ta bilinir. Faydalı olduğu kadar görünümü itibariyle de albenisi yüksek güzel bir taştır. Takılarda oldukça fazla tercih edilen Ruby Zoisit taşının etkilerinden faydalanmak için tene değmesi gerekir.


RUBY ZOİSİT TAŞI FAYDALARI NELERDİR?

Ruby Zoisit taşının sağlığa birçok etkisi bilinse bile, taş bir problemi tamamen çözmez. Yani Ruby Zoisit taşı faydaları tedavi yöntemi olarak kullanılamaz. Tanı ve tedavi yöntemleri her zaman bir doktor tarafından konmalı ve doktor rehberliğinde ilerlemelidir. Buna bağlı olarak Ruby Zoisit ile ilgili bir takım rivayetler şu şekildedir; Ruby Zoisit taşı, bir sağlık taşıdır. Bedeni düzene sokarak güçlendirir ve enerji verir. Kişinin üstündeki tembelliği ve uyuşukluğu atar, kronik yorgunluk ile savaşır. Sakinleştirici etkisiyle stresi ve siniri azaltır. Lenf bezleri ile böbreküstü bezlerini çalıştırarak güçlendirir. Kişiye özgüven sağlar. Kanı temizleyerek yeniler. Aynı zamanda kanın pıhtılaşmasını da dengeler. Göz rahatsızlıklarına iyi gelir ve gözleri güçlendirici etkisi vardır. Üreme organlarını bakterilerden korur ve hormonları düzenler. Kemik sistemini kuvvetli tutar. Soğuk algınlığı gibi durumlarda hastaya bağışıklık kazandırır. Kan şekerini düzenler. Gebe kalmayı kolaylaştırır.


RUBY ZOİSİT TAŞI EN ÇOK NEREDE BULUNUR?

Bu taşın çıkarıldığı başlıca yerler şu şekildedir:

Avustralya

Kenya

Tanzanya


RUBY ZOİSİT TAŞI NASIL GERÇEK OLDUĞU ANLAŞILIR?

Ruby Zoisit taşı çok zor üretilebilen değerli bir taştır. Bu nedenle piyasada çok sayıda imitasyon taş satılır. Gerçek Ruby Zoisit taşını anlamak gerçekten de zordur ve uzmanlık gerektiren bir iştir. Ruby Zoisit taşını anlamanın en kolay yolu ise taşa ısı vermektir. Bunu bir çakmak yoluyla yapabilirsiniz. Ruby Zoisit taşı ısıya dayanıklıdır ve boyasızdır. Eğer taş el ile üretilmişse ısı aldığında boyası akacaktır.


RUBY ZOİSİT TAŞI BAKIM VE TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

Doğal taşların temizlenmesi için en uygun yöntem belli aralıklarla, bir gün boyunca toprağa gömmektir. Ancak eldeki taş gözenekli bir yapıya sahipse temiz suda bekleterek de temizlik yapılabilir. Ayrıca yeni aldığınız taşların size gelene kadar birçok insanın temasına maruz kaldığı için kullanmadan önce temizlemeniz önerilmektedir. Doğal taşınızın kimyasallarla, her çeşit deterjan ve parfümle temasından kaçınmalısınız.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR