DOĞAL TAŞLAR - YILANCIK TAŞI


YILANCIK TAŞI NEDİR?

Yılancık taşı doğal bir taştır ve sarı, mavi, beyaz ve kahverengi gibi renkleri içeren bir yapıya sahip olmaktadır. Alt kısmı genelde beyaz renklidir ve spiral şeklindedir. Yapay bir taş değildir, bu nedenle sıklıkla tercih edilir. En önemli özelliği doğal olmasıdır. Özellikle şifa için kullanılmakta ve şifa verdiğine inanılmakta olan bir taş çeşididir. Hem bedene hem de ruha iyi gelen bu taşlar Orta Doğu ülkelerinde nazardan ve büyüden korunmak için de kullanılırlar.


YILANCIK TAŞI FAYDALARI NELERDİR?

Yılancık taşının hem fiziksel hem ruhsal anlamda insanlara iyi geldiği rivayet edilmektedir buna bağlı olarak yılancık taşı ile alakalı faydaları şu şekildedir; Ağrıların giderilmesinde önemli bir destekçidir. Yılancık adı verilen hastalığa karşı son derece iyi gelir. Migren ve baş ağrısı gibi ağrılar üzerinde olumlu etkileri bulunur. Bağışıklık sistemi üzerinde etkileri bulunur. Nazardan ve büyüden korunmak için kullanılabilir. Akrep ve arı sokmalarından korunmak için kullananlar da bulunur. Sakinlik ve dinginlik verir. İç huzurun sağlanmasında etkili bir taştır.


YILANCIK TAŞI EN ÇOK NEREDE BULUNUR?

Bu taşın çıkarıldığı başlıca yerler şu şekildedir:

İtalya

İsviçre

Rusya

Kanada


YILANCIK TAŞI SAHTEMİ GERÇEK Mİ NASIL ANLAŞILIR?

Esas olarak yılancık taşının anlaşılması için dış görünüşüne bakmak gerekmektedir. Mavi, beyaz, kahverengi ve sarı yoğunluklu olan aynı zamanda da spiral bir şekil alan taşların yılancık taşı olduğu anlaşılmaktadır.


YILANCIK TAŞI NASIL TEMİZLENİR?

Doğal taşların temizlenmesi için en uygun yöntem belli aralıklarla, bir gün boyunca toprağa gömmektir. Ancak eldeki taş gözenekli bir yapıya sahipse temiz suda bekleterek de temizlik yapılabilir. Ayrıca yeni aldığınız taşların size gelene kadar birçok insanın temasına maruz kaldığı için kullanmadan önce temizlemeniz önerilmektedir. Doğal taşınızın kimyasallarla, her çeşit deterjan ve parfümle temasından kaçınmalısınız

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR