EL İŞİ YAPMANIN FAYDALARI NELERDİR?

El sanatlarıyla uğraşmak ya da amatör bir şekilde bir el işi ile uğraşıyor olmak, hem yaratıcı hem de kişiyi üretmeye sevk eden bir aktivite. Hayal kurmak, tasarlamak ve tasarladığını gerçekleştirmek kişinin kendine olan güvenini, öz saygısını artırıyor. Bu tarz uğraşlar zamanla bunu sosyal ortamda paylaşarak yeni çevreler edinilmesini, dolaylı yollardan da kişinin toplum içinde kendini çok daha iyi ifade edebilmesini sağlıyor.


KARGABURUN PENSE NEDİR?

Telin bükülmesi, şekillendirilmesi ve kesilmesini içeren her türlü görev için olmazsa olmaz bir araçtır. Kavisli saplarla donatılmışlardır. Akıllı, yaylı tasarımı el yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olur. Tırtıklı dişlere sahip iğne burunlu uç, daha hassas bir iş için kolunuzun erişimini erişilmesi zor alanlara uzatmanıza olanak tanır. Bazı uzun erişimli çeşitler (13 inç uzunluğunda), normal tek pivotlu uzun erişimli penselere kıyasla dar alanlarda daha fazla çene açıklığı sağlayan çift pivotlu bir tasarıma sahiptir. Çok amaçlı olan kargaburun her evde olması gereken aletlerden biridir. Kargaburun fiyatları, kullanım amacına göre değişiklik gösterir.


KARGABURUN PENSE NASIL KULLANILIR?

Kargaburun pense, dokulu dişleri kullanarak teli veya ince malzemeleri sıkıca kavramak, sıkmak, çevirmek için kullanılır. Bu aletle çalışırken saplar sıkıca kavranmalı ancak hafif kuvvet uygulanmalı. Büyük, sertleştirilmiş telleri kesmek için yeterince sağlam değildirler. Elektrik tellerinde kullanılmaması gerekir. Kargaburun pense, normal penselerin hantal olduğu dar noktalara ulaşmak için idealdir. Çoğu zanaatkar bu penseleri küçük nesnelerle yapılan ayrıntılı projeler için kullanır: Boncukları alıp dizmek,Taşları yerleştirmek, Küçük tokaları takmak gibi takı yapımı görevleri. Örneğin, son dönem evde el yapımı ürünler yapmak çok arttı. Karagaburun yardımıyla rahat bir şekilde küpe yapabilirsiniz. Kargaburun pense, balık kancası şeklindeki kulak tellerini püsküllerin içinden geçirmek ve püsküllerin üst halkalarını içeri sokmak, teli sıkıştırarak kapatmak ve bir çift küpe elde etmek için kullanılabilir.


YAN KESKİ PENSE NEDİR?

Yan keski Kablo, tel gibi sert cisimleri hızlıca kesmeye yaramaktadır. İnsanların yapı ve tadilat işlemlerini halletmek için ihtiyaç duyduğu bazı el aletleri vardır. Bu el aletleri, çoğu kişinin evinde ve arabasında yer alan alet çantasında bulunur. Olası bir teknik aksaklık yaşandığında farklı özellikleriyle ön plana çıkan el aletleri, insanların yardımına koşar. Profesyonel ve amatör olarak tadilat işlemlerini halleden insanların kullanması için pek çok farklı özellikte ürün dizayn edilir.


EĞRİ KOMBİNE PENSE NEDİR?

Daha fazla kavrama gücüne ihtiyaç duyduğunuzda kombine pense kullanılır. Farklı küçük nesneleri bükmek, kavramak, tutmak ve döndürmek için kullanılan montaj ve onarım projelerine uygun el aletleridir. Kombine pense nasıl seçilir? Pekala, bir pensede dikkat etmeniz gereken ilk şey, iş parçalarıyla doğrudan temasları nedeniyle çenelerin kalitesidir. İkinci en önemli şey kulplar, elinizde tutmanın ne kadar kolay olduğu ve kaymaz malzeme ile kaplanıp kaplanmadıklarıdır. Ronix, çok farklı pense türleri üretir ve bunların arasında kombinasyon penseleri de vardır ki dayanıklı ve kalitelidir

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR