DOĞAL TAŞLAR - PİETERSİTE TAŞI


PİETERSİTE TAŞI NEDİR?

Pietersite taşı 1962 yılında Namibya’da ilk kez keşfedildi ve ismini keşfeden kişi Sid Pieters’den almıştır pietersite bazı kaynaklar tarafından dünya çapında benzersiz olarak kabul edilir, çünkü yeryüzünde çok az yerde bulunur. Doğal taş nadirliği piyasada yüksek bir talep yaratmıştır ve bu da fiyatlarını yüksek olmasına neden olmuştur.


PİETERSİTE TAŞI HANGİ ÜLKELERDE BULUNUR?

Namibya

Güney Afrika


PİETERSİTE TAŞI FAYDALARI NELERDİR?

Pietersite taşı faydaları, Kişisel gelişim ve ruhsal yolcuklar sırasında kullanıcısına destek sağlayan pietersite ayrıca olumsuz enerjinin etkilerini nötralize eder ve pozitif enerjiyi arttırır. Doğal taş aynı zamanda şifa içinde kullanılır ve özellikle zihinsel stresi hafifletmek için etkilidir. Dünya çapında şifalı ve estetik görünümü sebebiyle yoğun ilgili gören bir doğal taştır.

Yenilikçiliği, yaratıcılığı ve zihinsel netliği teşvik etmek.

Olumsuz enerjiyi dağıtmak ve stresi azaltmak.

Özgüveni artırmak ve cesareti güçlendirmek.

Kişinin sezgisel yeteneklerini ve telepatik yeteneklerini artırmak.


PİETERSİTE NE AMAÇLI KULLANILIR?

Pietersite estetik bir amaçla kullanılır. Takı yapımında kullanılan doğal taşlar arasında yer alır ve kolye küpe bileziklerde sıkça kullanılır. Doğal taşın renkleri takı yapımında yaratıcılığı artırır ve özel tasarımların oluşturulmasına olanak sağlar.


PİETERSİTE HANGİ ÇAKRA İLE UYUMLUDUR?

Pietersite, 3.Göz çakrası ile uyumludur ve zihinsel netlik, sezgisel yetenekler ve manevi bilgeliğin açılmasına yardımcı olabilir.


PİETERSİTE TAŞI NASIL TEMİZLENİR?

Doğal taşlar enerjilerini diğerlerinden alır ve kullanıcılarının ruhsal, zihinsel ve fiziksel sağlık için yararlı olmasını sağlar. Pietersite taşı nasıl temizlenir ve pietersite taşı nasıl arındırılır ile ilgili yöntemler şunları içerebilir:

Güneş ışığı veya ay ışığı altında bırakma

Deniz tuzu ile yıkama

Tütsüleme


ORİJİNAL DOĞAL TAŞLAR VE İMİTASYON TAŞLAR NASIL ANLAŞILIR?

Orijinal doğal taşlar, gerçek oluşum süreçleri sonucu doğal olarak oluşan ve yer altından çıkarılan taşlardır. İmitasyon taşlar, doğal taşların görünümlerine benzeyen ancak insanlar tarafından yaratılan sentetik taşlardır. İmitasyon, doğal taşların yerini alabilecek daha ucuz bir alternatif olarak kullanılır. Ancak imitasyon taşlar, enerjileri doğal taşlarınkine benzemez ve daha az fayda sağlarlar.


PİETERSİTE HANGİ BURÇLARLA UYUMLUDUR?

Pietersite, Koç burcu taşı, Aslan burcu taşı ve Yay burcu taşı olarak bilinmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR